Yhteystiedot

Vierailemalla maakunnallisten kylien kotisivuilla löydätte ajantasaista tietoa alueen Avoimista Kylistä sekä kylillä järjestettävistä tapahtumista. Kylät tapahtumineen löytyvät myös yhteiseltä kartalta kohdasta ”Kylät kartalla”. Maakuntien yhteyshenkilöitä voit tarkittaessa kysyä lisätietoa tapahtumista.

Aktion Österbotten
http://www.aktion.fi/
Carina Rönnlund, puh. 041 452 2232, carina.ronnlund@multi.fi
Kauppapuistikko 23A, 65100 Vaasa

Etelä-Karjala
http://kylat.ekarjala.fi/
Facebook
Raija Suuronen, puh. 040 743 4956, raija.suuronen@netti.fi
Marja Jussila, puh. 045 276 9541, marja.jussila@taipalsaari.fi
Kellomäentie 1, 54290 Taipalsaari

Etelä-Pohjanmaa
http://www.epk.fi/
Facebook
Päivi Kultalahti,puh.0400 239 359, paivi.kultalahti@aisapari.net
Irma Kortesuo, puh. 050 551 0797, irma.kortesuo@liiveri.net
Jaana Sippola, jaana.sippola@kuudestaan.net
Tuija Takamäki, tuija.takamaki@leadersuupohja.fi

Etelä-Savo
http://www.jasky.fi
Facebook
Mervi Lintunen, puh. 045 222 0585, jarvisuomenkylat1992@gmail.com

Kainuu
http://www.kainuunnuotta.net
Facebook
Sari Leinonen, puh. 044 782 6661, sari.leinonen@kainuunnuotta.net
Ilmarintie 6, 87200 Kajaani

Kanta-Häme
http://www.hameenkylat.net/avoimet-kylat
Facebook
Riikka Helenius, puh. 050 443 0935, riikka.helenius@hameenkylat.net
Pannujärventie 7, 14820 Tuulos

Keski-Pohjanmaa
Maija Rintamäki, puh. 050 5867 884, maija.rintamaki@yhyres.fi
Loukontie 6, 66440 Tervajoki

Keski-Suomi
http://www.keskisuomenkylat.fi/
Facebook
Tanja Rämä, puh. 040 542 0652, tanja.rama@keskisuomenkylat.fi
Matarankatu 4, 3. krs, 40100 Jyväskylä

Kymenlaakso
www.kymenlaaksonkylat.fi
Facebook
Pohjois-Kymenlaakso: Leena Borg puh. 040 838 9989, toimisto@kymenkylat.fi
Etelä-Kymenlaakso: Tanja Mynttinen puh. 044 297 7738, toimisto@kymenkylat.fi
Mantereentie 2, 45720 Kuusankoski

Lappi
http://www.lappilaisetkylat.fi
Facebook
Pirjo Riskilä, puh. 040 149 5919, lapin.kylaasiamies@elisanet.fi
Ukkoherrantie 15 a 18, 96100 Rovaniemi

Länsi- ja Keski- Uusimaa
http://www.uudenmaankylat.fi/
Jeanette Kauppala, puh. 040-834 3758, uudenmaan.kylat@gmail.com
Vuoripolku 19, 10210 Inkoo

Pirkanmaa
http://www.pirkankylat.fi/
Facebook
Marja Vehnämaa, puh. 040 4849360, marja.vehnamaa@pirkankylat.fi
Heiskankuja 1, 39100 Hämeenkyrö

Pohjanmaa
Maija Rintamäki, puh. 050 586 7884, maija.rintamaki@yhyres.fi
YHYRES-kehittämisyhdistys ry
Loukontie 6, 66440 Tervajoki

Pohjois-Karjala
http://kylat.fi/
Facebook
Johanna Junno, puh. 044 294 0800, johanna.junno@kylat.fi
Kauppakatu 23 b A 8, 80100 Joensuu

Pohjois-Pohjanmaa
http://www.ppkylat.fi/
Anita Sievänen, puh. 0400 461 880, anita.sievanen@gmail.com
Kantolantie 41, 91100 Ii

Pohjois-Savo
http://www.pohjois-savonkylat.fi/
Facebook
Merja Kaija, puh. 045 179 1070, merja.kaija@pohjois-savonkylat.fi
Isoharjantie 6, 71800 Siilinjärvi

Päijät-Häme
http://www.phkylat.fi/
Facebook
Henna Pirkonen, puh. 044 712 4208, sihteeri@phkylat.fi
Meijeritie 1, 17200 Vääksy

Satakunta
http://www.satakylat.fi
Facebook
Hanna Ruohola, puh. 044 357 6181, hanna.ruohola@satakylat.fi
Itsenäisyydenkatu 35 A 13, 28130 Pori

SILMU-kylät (Itäinen Uusimaa)
http://www.itukylat.fi/
Facebook
Li-Marie Santala, puh. 040 158 8038, li-marie.santala@silmu.info
Veckjärventie 1, 06150 Porvoo

Varsinais-Suomi
http://www.vskylat.fi/
Facebook
Tauno Linkoranta, puh. 044-5334750/ 044-3039990,tauno.linkoranta@vskylat.fi
c/o ProAgria, Artturinkatu 2, 20200 Turku