Yhteystiedot

Vierailemalla maakunnallisten kylien kotisivuilla löydätte ajantasaista tietoa alueen Avoimista Kylistä sekä kylillä järjestettävistä tapahtumista. Voit ilmoittaa kyläsi mukaan tapahtumapäivään ottamalla yhteyttä oman maakuntasi yhteyshenkilöön. Kylät tapahtumineen päivitetään Kylät kartalla-sivulle toukokuun kuluessa, kun tapahtumat on ilmoitettu yhteyshenkilöille. Tapahtuman valtakunnallisesta koordinoinnista vastaa Suomen Kylät ry, yhteystiedot sivun alaosassa.

Etelä-Karjala
http://www.ekkylat.org/
Facebook
Jani Valtonen, p. 0400 265 795, ekkylat.toimisto(at)gmail.com
Raija Suuronen, p. 040 743 4956, raija.suuronen(at)netti.fi

Etelä-Pohjanmaa
http://www.epk.fi/
Facebook
Päivi Kultalahti, p. 0400 239 359, paivi.kultalahti(at)aisapari.net
Irma Kortesuo, p. 050 551 0797, irma.kortesuo(at)liiveri.net
Jaana Sippola, jaana.sippola(at)kuudestaan.net
Tuija Takamäki , tuija.takamaki(at)leadersuupohja.fi

Etelä-Savo
http://www.jasky.fi
Facebook
Mervi Lintunen, p. 045 222 0585, posti(at)jasky.fi

Kainuu
http://www.kainuunnuotta.net
Facebook
Hanna Kouvonen p. 044 020 5131 ja info@kainuunnuotta.net

Kanta-Häme
http://www.hameenkylat.fi/avoimet-kylat
Facebook
Elina Leppänen, p. 0400 944 868, toimisto(at)hameenkylat.fi

Keski-Pohjanmaa
http://www.kpkylat.fi/
Facebook-ryhmä
Anja Jussila, p. 046 557 5199, lehti(at)kpkylat.fi

Keski-Suomi
http://www.keskisuomenkylat.fi/
Facebook
Reena Laukkanen-Abbey, p. 0400 738 205, reena.laukkanen(at)keskisuomenkylat.fi

Kymenlaakso
www.kymenlaaksonkylat.fi
Facebook
Kirsi Komulainen, p. 040 373 2101, toimisto(at)kymenlaaksonkylat.fi

Lappi
http://www.lappilaisetkylat.fi
Facebook
Pirjo Riskilä, p. 040 149 5919, lapin.kylaasiamies(at)elisanet.fi

Länsi- ja Keski- Uusimaa: Uudenmaan Kylät
http://www.uudenmaankylat.fi/
Jeanette Kauppala, p. 040-834 3758, toimisto(at)uudenmaankylat.fi

Itäinen Uusimaa: SILMU-kylät
http://www.itukylat.fi/
Facebook
Li-Marie Santala, p. 040 158 8038, li-marie.santala(at)silmu.info

Pirkanmaa
http://www.pirkankylat.fi/
Facebook
Jani Hanhijärvi, p. 040 197 8231, info(at)pirkankylat.fi

Pohjanmaa (Kyrönmaan alue)
https://yhyres.fi/
Facebook
Piritta Syrjälä, p. 050 535 1800, piritta.syrjala(at)yhyres.fi

Pohjanmaa (ruotsinkielinen alue)
http://www.aktion.fi/
Frida Lähdesmäki, p. 050 441 9126, frida(at)aktion.fi

Pohjois-Karjala
http://kylat.fi/
Facebook
Anna-Maria Hämäläinen, p. 044 294 0800, pkkylat(at)kylat.fi
Taisto Volotinen, p. 050 528 7715, volotinen.taisto1(at)gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa
http://www.ppkylat.fi/
Anita Sievänen, p. 0400 461 880, anita.sievanen(at)gmail.com

Pohjois-Savo
http://www.pohjois-savonkylat.fi/
Facebook
Sari Vainikainen, p. 050 542 2332, sari.vainikainen(at)pohjois-savonkylat.fi
Merja Kaija, p. 045 179 1070, merja.kaija(at)pohjois-savonkylat.fi

Päijät-Häme
http://www.phkylat.fi/
Facebook
Henna Pirkonen, p. 044 712 4208, henna.pirkonen(at)paijanne-leader.fi

Satakunta
http://www.satakylat.fi
Facebook
Marianne Lehtinen, sihteeri(at)satakylat.fi
Hanna Ruohola, p. 044 357 6181, hanna.ruohola(at)satakylat.fi

Varsinais-Suomi
http://www.vskylat.fi/
Facebook
Joonatan Stenwall , p. 040 153 0390, joonatan.stenwall(at)vskylat.fi

 

Tapahtuman koordinointi:
Marianne Liitelä
Järjestösihteeri
Suomen Kylät ry
puh. 045 887 1511
marianne.liitela(at)suomenkylat.fi

Tapahtuman valtakunnallinen tiedottaminen: