Yhteystiedot

Vierailemalla maakunnallisten kylien kotisivuilla löydätte ajantasaista tietoa alueen Avoimista Kylistä sekä kylillä järjestettävistä tapahtumista. Voit ilmoittaa kyläsi mukaan tapahtumapäivään ottamalla yhteyttä oman maakuntasi yhteyshenkilöön. Kylät tapahtumineen päivitetään Kylät kartalla-sivulle toukokuun kuluessa, kun tapahtumat on ilmoitettu yhteyshenkilöille. Tapahtuman valtakunnallisesta koordinoinnista vastaa Suomen Kylät ry, yhteystiedot sivun alaosassa.

Etelä-Karjala
http://www.ekkylat.org/
Facebook
Raija Suuronen, puh. 040 743 4956, raija.suuronen(at)netti.fi

Etelä-Pohjanmaa
http://www.epk.fi/
Facebook
Päivi Kultalahti,puh.0400 239 359, paivi.kultalahti(at)aisapari.net
Irma Kortesuo, puh. 050 551 0797, irma.kortesuo(at)liiveri.net
Jaana Sippola, jaana.sippola(at)kuudestaan.net
Tuija Takamäki , tuija.takamaki(at)leadersuupohja.fi

Etelä-Savo
http://www.jasky.fi
Facebook
Mervi Lintunen, puh. 045 222 0585, jarvisuomenkylat1992(at)gmail.com

Kainuu
http://www.kainuunnuotta.net
Facebook
Janne Toivonen, puh. 044 782 6661, janne.toivonen(at)kainuunnuotta.net

Kanta-Häme
http://www.hameenkylat.net/avoimet-kylat
Facebook
Birre Peltonen, puh. 050 443 0935, hkylat(at)gmail.com

Keski-Pohjanmaa
http://www.kpkylat.fi/
Facebook-ryhmä
Anja Jussila, lehti(at)kpkylat.fi

Keski-Suomi
http://www.keskisuomenkylat.fi/
Facebook
Tanja Rämä, puh. 040 542 0652, tanja.rama(at)keskisuomenkylat.fi

Kymenlaakso
www.kymenlaaksonkylat.fi
Facebook
Elina Seppänen, puh. 040 184 3576, toimisto(at)kymenkylat.fi

Lappi
http://www.lappilaisetkylat.fi
Facebook
Pirjo Riskilä, puh. 040 149 5919, lapin.kylaasiamies(at)elisanet.fi

Länsi- ja Keski- Uusimaa: Uudenmaan Kylät
http://www.uudenmaankylat.fi/
Jeanette Kauppala, puh. 040-834 3758, : toimisto(at)uudenmaankylat.fi

Itäinen Uusimaa: SILMU-kylät
http://www.itukylat.fi/
Facebook
Li-Marie Santala, puh. 040 158 8038, li-marie.santala(at)silmu.info

Pirkanmaa
http://www.pirkankylat.fi/
Facebook
Jani Hanhijärvi, jani.hanhijarvi(at)sastamala.fi

Pohjanmaa (Kyrönmaan alue)
https://yhyres.fi/
Facebook
Maija Rintamäki, p. 050 586 7884, maija.rintamaki@yhyres.fi

Pohjanmaa (ruotsinkielinen alue)
http://www.aktion.fi/
Carina Rönnlund, puh. 041 452 2232, carina.ronnlund(at)multi.fi

Pohjois-Karjala
http://kylat.fi/
Facebook
Johanna Junno, p. 044 294 0800, johanna.junno(at)kylat.fi

Pohjois-Pohjanmaa
http://www.ppkylat.fi/
Anita Sievänen, p. 0400 461 880, anita.sievanen@gmail.com

Pohjois-Savo
http://www.pohjois-savonkylat.fi/
Facebook
Merja Kaija, p. 045 179 1070, merja.kaija@pohjois-savonkylat.fi

Päijät-Häme
http://www.phkylat.fi/
Facebook
Henna Pirkonen, p. 044 712 4208, henna.pirkonen(at)paijanne-leader.fi

Satakunta
http://www.satakylat.fi
Facebook
Hanna Ruohola, puh. 044 357 6181, hanna.ruohola(at)satakylat.fi

Varsinais-Suomi
http://www.vskylat.fi/
Facebook
Joonatan Stenwall , puh. 040 153 0390, joonatan.stenwall(at)vskylat.fi

 

Tapahtuman koordinointi:
Marianne Liitelä
Järjestösihteeri
Suomen Kylät ry
045 8871511
marianne.liitela(at)suomenkylat.fi

Tapahtuman valtakunnallinen tiedottaminen:
Sofia Tuisku
Tiedottaja
Suomen Kylät ry
p. 0452491162
sofia.tuisku(at)suomenkylat.fi