Yhteystiedot

Vierailemalla maakunnallisten kylien kotisivuilla löydätte ajantasaista tietoa alueen Avoimista Kylistä sekä kylillä järjestettävistä tapahtumista. Voit ilmoittaa kyläsi mukaan tapahtumapäivään ottamalla yhteyttä oman maakuntasi yhteyshenkilöön. Kylät tapahtumineen päivitetään Kylät kartalla-sivulle kesäkuun alussa ja kartta julkaistaan 12.6. klo 06.00. Tapahtuman valtakunnallisesta koordinoinnista vastaa Suomen Kylät ry, yhteystiedot sivun alaosassa.

Etelä-Karjala
http://www.ekkylat.org/
Facebook
Jani Valtonen, p. 0400 265 795, ekkylat.toimisto@gmail.com
Raija Suuronen, p. 040 743 4956, raija.suuronen@netti.fi

Etelä-Pohjanmaa
http://www.epk.fi/
Facebook
Päivi Kultalahti, p. 0400 239 359, paivi.kultalahti@aisapari.net
Irma Kortesuo, p. 050 551 0797, irma.kortesuo@liiveri.net
Jaana Sippola, jaana.sippola@kuudestaan.net
Tuija Takamäki , tuija.takamaki@leadersuupohja.fi

Etelä-Savo
http://www.jasky.fi
Facebook
Mervi Lintunen, p. 045 222 0585, posti@jasky.fi

Kainuu
http://www.kainuunnuotta.net
Facebook
Hanna Kouvonen p. 044 020 5131, info@kainuunnuotta.net

Kanta-Häme
http://www.hameenkylat.fi/avoimet-kylat
Facebook
Elina Leppänen, p. 0400 944 868, toimisto@hameenkylat.fi

Keski-Pohjanmaa
http://www.kpkylat.fi/
Facebook-ryhmä
Sanna Kaattari, p. 040 6896 200, sanna.kaattari@kpkylat.fi

Keski-Suomi
http://www.keskisuomenkylat.fi/
Facebook
Reena Laukkanen-Abbey, p. 0400 738 205, reena.laukkanen@keskisuomenkylat.fi

Kymenlaakso
www.kymenlaaksonkylat.fi
Facebook
Elina Seppänen, p. 040 184 3576, elina.seppanen@kymenlaaksonkylat.fi

Lappi
http://www.lappilaisetkylat.fi
Facebook
Pirjo Riskilä, p. 040 149 5919, lapin.kylaasiamies@elisanet.fi

Länsi- ja Keski-Uusimaa: Uudenmaan Kylät
http://www.uudenmaankylat.fi/
Jeanette Kauppala, p. 040-834 3758, toimisto@uudenmaankylat.fi

Itäinen Uusimaa: SILMU-kylät
http://www.itukylat.fi/
Facebook
Li-Marie Santala, p. 040 158 8038, li-marie.santala@silmu.info

Pirkanmaa
http://www.pirkankylat.fi/
Facebook
Jani Hanhijärvi, p. 040 197 8231, info@pirkankylat.fi

Pohjanmaa (Kyrönmaan alue)
https://yhyres.fi/
Facebook
Maija Rintamäki, p. 050 586 7884, maija.rintamaki@yhyres.fi

Pohjanmaa (ruotsinkielinen alue)
http://www.aktion.fi/
Frida Lähdesmäki, p. 050 441 9126, frida@aktion.fi

Pohjois-Karjala
http://kylat.fi/
Facebook
Ritva Purhonen, p. 040 843 3504, purhonenr@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa
http://www.ppkylat.fi/
Anita Sievänen, p. 0400 461 880, anita.sievanen@gmail.com

Pohjois-Savo
http://www.pohjois-savonkylat.fi/
Facebook
Merja Kaija, p. 045 179 1070, merja.kaija@pohjois-savonkylat.fi

Päijät-Häme
http://www.phkylat.fi/
Facebook
Instagram
Henna Pirkonen, p. 044 712 4208, info@phkylat.fi

Satakunta
http://www.satakylat.fi
Facebook
Hanna Ruohola, p. 044 357 6181, hanna.ruohola@satakylat.fi

Varsinais-Suomi
http://www.vskylat.fi/
Facebook
Joonatan Stenwall , p. 040 153 0390, joonatan.stenwall@vskylat.fi

 

Tapahtuman koordinointi:


Marianne Liitelä

Järjestösihteeri
Suomen Kylät ry
puh. 045 887 1511
marianne.liitela@suomenkylat.fi

Tapahtuman valtakunnallinen tiedottaminen:

Anssi Ketonen
Viestintäpäällikkö
Suomen Kylät ry
puh. 045 249 1162
anssi.ketonen@suomenkylat.fi